HELYSZÍN BABOS MAJOR
Elsősorban lovas majornak épült, majd kibővült 5 vendégházzal ill. csónakházzal. A központi épületben a sátorozóknak van lehetőségük zuhanyozásra, étkezésre. Foglakozásokat tarthatnak a fedett, hangulatos színben rossz idő esetén is a csoportok, családok. Hűvös időben, vagy hidegben - lovaglás, kocsikázás, vagy lovas szánozás után - kemence mellett melegedhetnek vendégeink.
Évről-évre rendszeressé váltak a különböző rendezvények, nem csak a hobbi lovasok, hanem sport lovasok is felfedezték a helyben rejlő adottságokat. Évente rendszeresen a következő versenyek, táborok kerülnek megrendezésre:
Éttermünk - ARANYOSI VENDÉGHÁZ A Babos majorhoz kapcsolódik - attól 500 m -re - az Aranyosi Vendégház. Négy egybenyitható teremmel, 120 fő befogadására alkalmas. Továbbá 7 vendégszobával várja vendégeit műemléki környezetben, a falu központjában.
Halászi
Halászi a Duna- ágak közötti kimagasló földön letelepült halászbokrokból alakult halászfaluvá. Ősi építkezési stílusára a sárral bevont vesszőfalú házak voltak jellemzők, melyek jól ellenálltak az áradásoknak. Lakói a magyaróvári uradalom halszállítói voltak. Kezdetben hal, majd széna, gyümölcs, fa- szállítására és földművelésre áttérve a XVI. sz. elejére mezővárossá fejlődött, s kapott mezővárosi rangot. A falu legfőbb nevezetessége az 1775-ben barokk stílusban épült Római katolikus templom, valamint Halászi központjában lévő 2 oromfalu paraszt barokk ház. A templom freskóit Maulbertsch tanítványok festették. A falu jelenlegi lélekszáma 3000 fő. Mosonmagyaróvár közelsége miatt egyre többen választják lakóhelyükül. Élénk a kulturális élete, számos egyesület tevékenykedik itt:
|